home

Numer 9-10, 2018


zobacz spis treści

Numer 7-8, 2018


zobacz spis treści

Wydarzenia

„Spotkania Konserwatorskie – Sztuka Konserwacji 2018”

Od 7 do 25 kwietnia 2018 r. w Domu Artysty Plastyka przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie można oglądać wystawę „Warszawskie dzieła konserwatorskie zrealizowane w latach 2002-2015” przygotowaną przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz Sekcję Konserwacji Dzieł Sztuki Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej wernisaż odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00, w ramach „Spotkań Konserwatorskich – Sztuka Konserwacji 2018”.


„Sztuka Konserwacji” – 22. już edycja tych spotkań – odbywać się będzie w dniach 18-20 kwietnia. Uroczyste otwarcie nastąpi w gmachu głównym Biblioteki Narodowej; przez kolejne dwa dni wystąpienia oraz prezentacje konserwatorskie będą miały miejsce w Centrum Kreatywności na Pradze, w Domu Artysty Plastyka oraz w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Arsenale Warszawskim.


Szczegółowy program do pobrania tutaj. Więcej informacji można także znaleźć na stronie Okręgu Warszawskiego ZPAP.

Wydarzenie jest tak przygotowywane, aby wszyscy zainteresowani konserwacją obiektów zabytkowych mogli poszerzyć zasoby swojej wiedzy o najaktualniejsze informacje. Skierowane jest do wszystkich osób zajmujących się ochroną oraz ratowaniem dóbr kultury, począwszy od miłośników zabytków, poprzez służby konserwatorskie, aż po wykonawców dzieł konserwatorskich.


„Spotkania z Zabytkami” są patronem medialnym wydarzenia.


Źródło: informacje organizatora« powrót


Wystawa „Józef Brandt 1841-1915” w Muzeum Narodowym w Poznaniu

Przygotowywaną przez Muzeum Narodowe w Warszawie wystawę monograficzną Józefa Brandta od 28 października br. do 6 stycznia 2019 r. można oglądać, w nowej odsłonie, w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Przypomnijmy, że jest to pierwsza w historii polskiego muzealnictwa tak szeroko zakrojona prezentacja dorobku artysty.

czytaj więcej


„Cień czasu”: wystawa wokół zegarów słonecznych w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Wystawa przygotowana w wyniku badań nad zegarem słonecznym stojącym na dziedzińcu pałacowym w Kozłówce ma przybliżyć zwiedzającym historię oraz różnorodność tego typu najstarszych przyrządów pomiaru czasu.

czytaj więcej


„Portrety królów i wybitnych Polaków”

Najnowszą pozycją wydaną nakładem warszawskiej Fundacji Hereditas jest książka autorstwa Wojciecha Przybyszewskiego Portrety królów i wybitnych Polaków. Serie wydawnicze z lat 1820-1864. Tematem książki są litografie wydawane w tym czasie w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictw portretowych.

czytaj więcej


„Cudo-Twórcy” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu


13 lipca 2018 r., w 70. rocznicę otwarcia Muzeum Narodowego we Wrocławiu, w gmachu tej instytucji otwarta zostanie nowa wystawa stała: „Cudo-Twórcy. Rzemiosło i sztuka zdobnicza – Sztuka Wschodu – Współczesna ceramika i szkło”.

czytaj więcej

SPOTKANIA Z ZABYTKAMI