home

Numer 3-4, 2018


zobacz spis treści

Numer 1-2, 2018


zobacz spis treści

Wydarzenia

„Spotkania Konserwatorskie – Sztuka Konserwacji 2018”

Od 7 do 25 kwietnia 2018 r. w Domu Artysty Plastyka przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie można oglądać wystawę „Warszawskie dzieła konserwatorskie zrealizowane w latach 2002-2015” przygotowaną przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz Sekcję Konserwacji Dzieł Sztuki Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej wernisaż odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00, w ramach „Spotkań Konserwatorskich – Sztuka Konserwacji 2018”.


„Sztuka Konserwacji” – 22. już edycja tych spotkań – odbywać się będzie w dniach 18-20 kwietnia. Uroczyste otwarcie nastąpi w gmachu głównym Biblioteki Narodowej; przez kolejne dwa dni wystąpienia oraz prezentacje konserwatorskie będą miały miejsce w Centrum Kreatywności na Pradze, w Domu Artysty Plastyka oraz w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Arsenale Warszawskim.


Szczegółowy program do pobrania tutaj. Więcej informacji można także znaleźć na stronie Okręgu Warszawskiego ZPAP.

Wydarzenie jest tak przygotowywane, aby wszyscy zainteresowani konserwacją obiektów zabytkowych mogli poszerzyć zasoby swojej wiedzy o najaktualniejsze informacje. Skierowane jest do wszystkich osób zajmujących się ochroną oraz ratowaniem dóbr kultury, począwszy od miłośników zabytków, poprzez służby konserwatorskie, aż po wykonawców dzieł konserwatorskich.


„Spotkania z Zabytkami” są patronem medialnym wydarzenia.


Źródło: informacje organizatora« powrót


6. międzynarodowa konferencja naukowa „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni. Architektura XX w. – badania i popularyzacja”

W dniach 24-26 maja 2018 r. w Gdyni odbędzie się szósta międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni”. Jej tematyka koncentrować się będzie na badaniach i popularyzacji architektury modernistycznej.

czytaj więcej


Wystawa szkła patriotycznego „Żyj, słodka nadziejo!”

Dwanaście rytowanych i szlifowanych pucharów oraz szklanic z dekoracją o tematyce patriotycznej – pamiątek walk Polaków o niepodległość – prezentuje do 3 czerwca 2018 r. Muzeum Narodowe we Wrocławiu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej


Inauguracja Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego

Rok 2018 jest Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Inauguracja projektu nastąpiła 8 grudnia 2017 r. w Mediolanie. W ramach Roku zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, a organizacje realizujące w 2018 r. projekty związane z tematyką dziedzictwa będą mogły ubiegać się o oficjalny patronat ERDK2018.

czytaj więcej


„Dama z gronostajem” od 19 maja w Muzeum Narodowym w Krakowie

Znana i lubiana „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci od Nocy Muzeów – 19 maja 2017 r. – jest prezentowana w Muzeum Narodowym w Krakowie. Obraz jest własnością muzeum od 29 grudnia 2016 r., będzie eksponowany w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu na I piętrze Gmachu Głównego MNK.

czytaj więcej

SPOTKANIA Z ZABYTKAMI