home

Numer 11-12, 2020


zobacz spis treści

Numer 9-10, 2020


zobacz spis treści

Wydarzenia

„Spotkania z Zabytkami” w 2021 r.

W 2021 r. ukaże się 6 podwójnych numerów „Spotkań z Zabytkami” opracowanych w wersji elektronicznej (w formacie PDF), dostępnych na indywidualne zamówienia. Cena jednego numeru to 9 zł; zamówienie należy złożyć drogą e-mailową u wydawcy (prenumerata@spotkania-z-zabytkami.pl), a następnie dokonać wpłaty należności na konto:

 

Fundacja Hereditas

ul. Marszałkowska 58 lokal 24

00-545 Warszawa

ING Bank Śląski 36 1050 1038 1000 0090 6992 4562

 

Zamówiony numer zostanie do Państwa przesłany drogą elektroniczną.

Czasopismo będzie także dostępne do zakupu za pośrednictwem portalu e-kiosk (również w cenie 9 zł): http://www.e-kiosk.pl/numer,352401,spotkania_z_zabytkami

 

Trwają starania o zachowanie formy drukowanej dla wszystkich lub niektórych numerów zaplanowanych na rok 2021. Bardzo liczymy na powodzenie tych planów – o ich realizacji będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

 

PRENUMERATA

 

Aby zamówić prenumeratę na rok 2021 obejmującą, w zależności od preferencji, od 1 do 6 numerów, należy złożyć zamówienie drogą e-mailową u wydawcy: prenumerata@spotkania-z-zabytkami.pl, a następnie dokonać wpłaty należności na konto:


Fundacja Hereditas

ul. Marszałkowska 58 lokal 24

00-545 Warszawa

ING Bank Śląski 36 1050 1038 1000 0090 6992 4562


Po zapłaceniu należnej kwoty za wskazany numer/numery lub za roczny komplet 6 numerów „Spotkań z Zabytkami” wydawca gwarantuje przesłanie ich do zamawiającego w postaci dobrej jakości wersji elektronicznej (w zapisie PDF). W przypadku chęci otrzymania faktury VAT prosimy o podanie danych do jej wystawienia. Osoby i instytucje, które chcą uczestniczyć w losowaniu nagród w ramach Klubu „Spotkań z Zabytkami”, proszone są o podanie dokładnego adresu, na jaki ma być dostarczona wylosowana książka. Wszelkie pytania w sprawie prenumeraty prosimy kierować do Fundacji Hereditas, tel. 501 259 012, e-mail: prenumerata@spotkania-z-zabytkami.pl.« powrót


Zakup i prenumerata SzZ w wersji cyfrowej

Od 2020 r. „Spotkania z Zabytkami” są dostępne w witrynie e-Kiosk.pl, gdzie można zamówić konkretne numery z tego roku lub prenumeratę czasopisma w wersji cyfrowej. Tym samym oferujemy Czytelnikom alternatywę dla zakupu wydań drukowanych. Niezmiennie udostępniamy także online, za darmo, całe zamknięte roczniki z lat ubiegłych (za pośrednictwem serwisów Polona oraz issuu.com).

czytaj więcej


Poszukiwane: prace Wacława Dobrowolskiego

Wacław Dobrowolski (1890-1969) to pochodzący z Kresów pedagog, publicysta i społecznik, a przy tym malarz i rysownik, który w latach 1927-1940 mieszkał i tworzył w Łodzi, a po wojnie związany był z Radomiem. W związku z planowaną na 2020 r. wystawą jego dzieł i pamiątek po nim trwają poszukiwania jego prac.

czytaj więcej


Poszukiwane: prace Stanisława Bohusz-Siestrzeńcewicza

Muzeum Okręgowe w Suwałkach przygotowuje wystawę twórczości Stanisława Bohusz-Siestrzeńcewicza (1869 Wileńszczyzna – 1927 Warszawa) i zaprasza do współpracy wszystkich, którzy mają w posiadaniu prace tego artysty. Na ekspozycji zostaną pokazane obrazy olejne, akwarele, rysunki piórkiem, projekty, studia, ilustracje – różnorodny i interesujący dorobek artysty.

czytaj więcej


Fundacja Rodzinna Blochów przekazała Bibliotece Narodowej w Warszawie rysunki skradzione w czasie wojny oraz cenne listy związane z gen. Józefem Hauke-Bosakiem

Nowojorska Fundacja Rodzinna Blochów przekazała w środę, 20 listopada br., Bibliotece Narodowej w Warszawie wykupione przez nią trzy dziewiętnastowieczne rysunki, pochodzące ze zbiorów dawnego Muzeum Narodowego Polskiego w Rapperswilu i skradzione podczas drugiej wojny światowej.

czytaj więcej


„Portrety królów i wybitnych Polaków”

Najnowszą pozycją wydaną nakładem warszawskiej Fundacji Hereditas jest książka autorstwa Wojciecha Przybyszewskiego Portrety królów i wybitnych Polaków. Serie wydawnicze z lat 1820-1864. Tematem książki są litografie wydawane w tym czasie w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictw portretowych.

czytaj więcej

SPOTKANIA Z ZABYTKAMI